Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj pohled na některé otázky

19. 3. 2009

Dobrý den,

 U každého kandidáta by mne právě zajímalo, jaké má názory:

a) EU, Lisabon, Euro

b) vlastenectví, menšiny, cizinci, rasismus, neonacismus

c) liberál (ekonomický, neo-..., libertarián), či konzervativec (britský, americký republikán, křesťanský)

 S pozdravem,

 Radek Adamec

 

 

Dobrý den,

   I já se pokusím odpovědět na žádané dotazy.

  

1) EU, Lisabon, EURO - Když bylo referendum, hlasoval jsem proti vstupu. Dnes jsme součástí EU a beru to jako fakt a tak se snažím nahlížet na to tak, jak z toho můžeme profitovat. Myslím, že v současné době je dobře být součástí EU.

   Lisabon - tam je můj názor jasný, jinak bych asi nevstupoval ke Svobodným, nicméně co mě např. velice vadí je zrušení práva veta a přerozdělení hlasů členských států, podle jejich velikosti - Tím vzniká zásadní nepoměr a je porušena rovnováha. Stejně tak mi vadí, že se chystá přijetí LS neprávní cestou. Tedy, když byla odmítnuta Irskem, měl být proces ratifikace zastaven a mohlo se začít pracovat na jiném projektu. Je to dle mého popření právního prostředí EU.

EURO - nejsem ekonom a tak nemohu posoudit z hlediska výhodnosti ekonomické. Ale na to máme odborníka předsedu. Já v tomto tématu nemám vyhraněný názor, pouze se ve mě ozývá konzervativec a tak bych raději ponechal Korunu českou.

 

2) vlastenectví, menšiny, cizinci, rasismus, neonacismus - vlastencem se být cítím, navíc mám velký zájem o historii a tak věřím, že máme být na co hrdí a brát svou národní historii, jako kořeny, z kterých je možné a především nutné čerpat.

menšiny, cizinci, rasismus - to bych shrnul do jednoho. Cizinci ani menšiny mě nevadí jako takové. Vadí mi nepřizpůsobiví občané a to ať jsou černí, žlutí, bílí, nebo třeba bledě modří. Je třeba tyto věci řešit už v zárodku. Každé překročení zákona se musí spravedlivě trestat. Tak bych plynule přešel i k neonacismu. Přijde mi hloupé trestat šestnáctileté děti, když zvednou pravici a snaží se být zajímaví a provokující. Myslím, že každý si prošel obdobím, kdy chtěl nějak provokovat, třeba dlouhými vlasy, ocvočkovanou bundou, nebo náušnicí v uchu. Naproti tomu, pokud někdo začne vyřvávat cikáni do plynu, je to u mě debil a patří mu trest se všemi důsledky za vyzývání k závažnému trestnému činu. Na druhou stranu nemůžu vystát ani ty tzv. antirasisty (anarchisty), kteří často na svých demonstracích nadělají mnohem více nepořádku a narušení zákona. Já jsem pro stejný metr všem a využívat stávajících zákonů. Samozřejmě do budoucna je třeba zjednodušit tzv. právní mantinely.

 

c) liberál (ekonomický, neo-..., libertarián), či konzervativec (britský,

 americký republikán, křesťanský) ...příp. "pravice" (umírněná/středová,

 radikální) - tam bych se nejvíce viděl a cítil jako konzervativec, ale s určitými liberálními prvky. Jsem spíše konzervativní, ale nejsem křesťan a církve uznávám, stejně jako zájmové spolky. Jsem proti dotacím státu církvím.Ale to jsem odbočil.

 Jinak v Anglii mi jsou skutečně nejblíže konzervativci, v Americe bych podporoval Republikány.

Tolik mé odpovědi.

Tak se mějte moc hezky

Vláďa Samiec

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář